Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Výroba výtahů

Výroba výtahů

Rozsah využití našich osobních výtahů

  • menší i větší obytné a kancelářské budovy
  • obchodní komplexy, sportoviště
  • nemocnice a veřejné budovy

Slouží především pro dopravu osob a menších osobních předmětů či zavazadel. Osobní výtah může být součástí budovy, nebo může sloužit k dopravě osob na veřejném prostranství. Díky výrobě na míru Vám naše společnost může nabídnout efektivní řešení pro všechny typy použití osobních výtahů. Naše výtahy se vždy přizpůsobí Vašim požadavkům.

 

LANOVÉ VÝTAHY

Hlavními přednostmi lanových výtahů jsou vysoký zdvih (vhodné i do výškových budov), vysoká přepravní rychlost, nízká spotřeba elektrické energie a nižší náklady na servis.

Maximální zdvih lanových výtahů je oproti výtahům hydraulickým až 80 m. Rozmezí nosností je od 250 do 10.000 kg a dopravní rychlost může být až 3,2 m/s.

LANOVÉ TRAKČNÍ SE STROJOVNOU

Lanové výtahy se strojovnou se hodí především na rekonstrukce již stávajících výtahů a šachet. Strojovna s pohonem a rozvaděčem je v základní verzi umístěna nad šachtou, může být umístěna též vedle šachty nebo za šachtou v libovolném podlaží.

Nosnosti výtahů jsou od 250 kg do 10.000 kg, dopravní rychlost je do 3,2 m/s, pohon zabezpečuje převodový nebo bezpřevodový stroj. Pohon je řízen frekvenčním měničem. Maximální zdvih je přibližně 80 m.

Designové provedení výtahu přizpůsobíme Vašim představám a požadavkům. Nabízíme verze od klasických lakovaných kabin, přes luxusní provedení v nerezu či přírodním dekoru, až po prosklené kabiny a panoramatické výtahy.

LANOVÉ TRAKČNÍ BEZ STROJOVNY

Lanové výtahy bez strojovny jsou nejčastěji instalovány do objektu, kde není prostor pro strojovnu. Pohon je umístěn pod stropem šachty, rozvaděč v šachtě nebo vedle šachetních dveří v nejvyšší stanici. Ve zvláštních případech může být pohon umístěn v prohlubni výtahové šachty, rozvaděč pak vedle šachetních dveří v nejvyšší stanici.

Nosnosti výtahů jsou od 250 kg do 4.000 kg, dopravní rychlost je do 3,2 m/s. Výtah je poháněn bezpřevodovým strojem a pohon je řízen frekvenčním měničem. Maximální zdvih je přibližně 80 m.

Designové provedení výtahu přizpůsobíme Vašim představám a požadavkům. Nabízíme verze od klasických lakovaných kabin, přes luxusní provedení v nerezu či přírodním dekoru, až po prosklené kabiny a panoramatické výtahy.

VÝHODY OSOBNÍCH VÝTAHŮ BEZ STROJOVNY

Tento typ výtahu je velice výhodný pro realizaci nové stavby a znamená velkou úsporu v prostoru a menší náklady spojené s výstavbou výtahové šachty a strojovny. Lze jej rovněž použít i při modernizaci výtahu. Bezpřevodové stroje neobsahují převodovku, a tudíž nejsou potřeba pravidelné výměny oleje. Tím se výrazně snižují náklady na servis.

Bezpřevodový stroj a frekvenční měnič, které se používají u bezpřevodových výtahů, navíc umožňují energetickou úsporu a zlepšují jízdní vlastnosti výtahu.

LANOVÉ BUBNOVÉ SE STROJOVNOU

Strojovna s pohonem a rozvaděčem je v základní verzi umístěna nad šachtou nebo za šachtou v nejnižším podlaží. Nosnosti výtahů jsou 250 kg, 320 kg nebo 350 kg, dopravní rychlost je do 0,5 – 0,63 m/s. Výtah je poháněn převodovým strojem a pohon je řízen frekvenčním měničem. Dopravní zdvih je do 25 m.

Designové provedení výtahu přizpůsobíme Vašim představám a požadavkům. Nabízíme verze od klasických lakovaných kabin, po luxusní provedení v nerezu či přírodním dekoru.

HYDRAULICKÉ VÝTAHY

Mezi hlavní výhody hydraulických výtahů patří minimální nároky na velikost a pevnost šachty, rychlá montáž, nižší pořizovací cena a dlouhá životnost.

Hydraulické výtahy se nejlépe hodí do nízkých budov (do pěti pater). Jejich nosnost je od 250 kg do 10.000 kg a dopravní rychlost se obvykle pohybuje do 0,63 m/s.

Strojovna s hydraulickým agregátem a rozvaděčem je umístěna v blízkosti šachty v libovolném podlaží.
Ve speciálních případech mohou být agregát i rozvaděč umístěny v prohlubni šachty.

Nezávazná poptávka